Музей истроии КП «Київпастранс»

Київський музей історії КП «Київпастранс»

Адреса: Київ, вул. Усенко 7/9 (1 пов) Телефон:
Години роботи:  По предварительной записи
Завідуюча музеєм:

Також проводиться екскурсія на трамваї з відвідуванням трамвайного депо. З цікавими розповідями про транспорт. Ви побачите унікальні старі трамваї.


 Про музей

Київський музей історії трамвая, пізніше перейменований у Музей Кп «Київпастранс», був заснований у 1992 році у зв’язку з 100-річчям київського трамвая, що відбулося тоді. Творець та беззмінний керівник музею – ветеран київського електротранспотра Лідія Архіпівна Лівінська.

Колекція музею сьогодні включає численні експонати, від книг та фотографій до діючих моделей трамваїв та справжнього пульта керування вагону «Татра». Особливо цікаві три діорами, що зображають різні періоди київської трамвайної історії: «Початок» (Олександрівський узвіз, 1892), «Роки війни» (1941-1945) та «Київ сьогодні» (нині).

Не повинні пройти повз музей і ті, хто цікавляться історією електричного транспорту інших міст: Тут представлені книги, атласи та фотоальбоми з багатьох місць планети. Особлива гордість музею – величезна карта України, на якій показані всі міста, де трамваї чи тролейбуси будь-коли існували чи будуються зараз.

На майданчику натурних експонатів представлені старі трамвайні вагони, тролейбуси, автобуси, що збереглися. Запрошуємо до музею, зараз і в майбутньому!

Стаття «Історія створення музею електротранспорту»

Здесь представлена статья Л.А. Ливинской «Iсторiя створення музея електротранспорта» (на украинском языке), опубликованная в сборнике научных статей «Збереження пам’яток науки i технiки в музеях: iсторiя, досвiд, перспектива» (Киев, 2001).